За Лејно секогаш има место во Топ 5 (видео)

Амандин Лејно продолжува со формата со која ја однесе Франција до титулата на последниот мундијал, па оваа одлична голманка повторно се најде и на топ 5 листата од најдобри одбрани во третото коло од главната фаза од ЛШ.

Лејно со одбранетиот контранапад на Будуќност се најде на третата позиција, додека првопласирана беше Марина Рајчиќ од Мец. Ранг-листата од петте најдобри голмански интервенции во женската ЛШ за изминатиот викенд можете да ги погледнете на следниот линк.

Се вчитува...