„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Фиорентина ја има најдобрата домашна сезона

Фиорентина славеше со 2-0 против Рома на домашен терен и ги задржа шансите за излез во Европа следната сезона.

„Артемио Франки“ годинава се покажа како неосвоива тврдина, а и по заминувањето на Душан Влаховиќ тимот од Фиренца и тоа како им ги мати сметките на италијанските великани.

Ова за „виолетовите“ сезонава беше вкупно 38 освоен поен на домашен терен, што е најдобар резултат од сезоната 2012/2013.

 

 

Се вчитува...