Зад сцената: Модриќ и „Златната топка“ (ВИДЕО)

Хрватскиот репрезентативец и член на Реал Мадрид, Лука Модриќ ги обедини сите индивидуални награди за најдобар фудбалер во 2018 година. По наградите од УЕФА и од ФИФА, како и прогласувањето за најдобар играч на СП во Русија, Хрватот ја доби и „Златната топка“.

Клупската телевизија на Реал Мадрид објави интересна сторија што се случувало зад сцената…

Се вчитува...