Загревање за ЕВРО 2020: Најубавите десет гола на Алиоски за Лидс (видео)

Езгијан Алиоски се уште нема потпишано нов договор со Лидс Јунајтед, но се поголеми се шансите тој сепак да остане на „Иланд Роуд“ откако се искомпликува трансферот во Галатасарај.

Алиоски ќе биде еден од ретките фудбалери на Лидс кои ќе учествуваат на ЕВРО 2020, па премиерлигашот денеска објави топ-листа од десетте најубави погодоци на македонскиот ас во дресот на овој клуб.

Се вчитува...