Загревањето заврши, можеме ли до злато во Сребрената Европска лига? (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонските одбојкари го заокружија групниот сегмент од Сребрената Европска лига со очекуван триумф над Косово. Со ова заврши загревањето за главниот настан, завршниот Ф4 турнир кој ќе се одржи во Скопје на 15 и на 16 јуни.

По сребрените одличја од минатите години, желбите се конечно Македонија да стигне и до златото, овојпат во Сребрената Европска лига. Може ли оваа подмладена селекција предводена од нашиот најдобар одбојкар Никола Ѓоргиев, на домашен терен да стигне до најголемиот успех?!

 

Се вчитува...