„Замолчи и направи нешто заебан кловну“ – НБА шампион до Трамп

Тензијата околу проблемите  со исклучително брзото ширење со коронавирусот во САД се повеќе се продлабочуваат. Со 100 000 заболени, државата веќе ја надмина Кина според бројот на заразени. Жестоки се дебатите во САД околу пристапот на владтита во справувањето со епидемијата. Претседателот Доналд Трамп добива се повеќе критики, а еден од најотворените во негодувањето е порнешниот играч на Кливленд и осовјувачот на шампионски НБА прстен, Џеј Ар Смит.Тој на социјалните мрежи објави порака во која го повикува Трамп конечно да почне да прави нешто.

 

 

 

 

Се вчитува...