Збогум, Барса – солзите на Меси го обиколија светот (видео)

Лионел Меси денеска точно на пладне одржа прес-конференција на „Камп Ноу“, на која говореше за своето заминување од Барселона, единствениот клуб за кој аргентинскиот генијалец досега ги бранеше боите во неверојатната кариера.

На самиот почеток Меси доби овација од присутните во салата, меѓу кои беа и неговите довчерашни соиграчи, по што Аргентинецот не можеше да ги скрие солзите.

Се вчитува...