Ждрепка за новата сезона во ПМФЛ: Шкендија и Шкупи на гости против Тиквеш односно Брегалница на стартот

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија завршена е ждрепката за новата сезона 2021/22 во Првата македонска фудбалска лига. Познат е распоредот на натпреварите за сезоната во која Шкендија ќе ја брани титулата.

Тетовци во одбрана на трофејот почнуваат од Кавадарци на гости против новиот прволигаш Тиквеш. И најголемиот ривал на Шкендија за трофејот, екипата на Шкупи почнува на гостински терен, и повторно против нов прволигаш – екипата на Брегалница во Штип.

Работнички стартува на домашен терен против Борец, а Академија Пандев ќе ја пречека Струга Трим Лум во првото натпреварувачко коло.

ПРВА МАКЕДОНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА – 1. КОЛО (7/8. август)

Ак. Пандев – Струга ТЛ

Работнички – Борец

Тиквеш – Шкендија

Ренова – Скопје

Брегалница – Шкупи

Македонија ЃП – Пелистер

Се вчитува...