Жестока тепачка на кошаркарски меч во БиХ (ВИДЕО)

На натпреварот меѓу Јединство и Орлови се случи инцидент меѓу кошаркарките. Прво две од нив се степаа додека Јединство имаше напад, а потоа се создаде вистински хаос на теренот. Овие немили сцени се случија во третата четвртина, а исклучување добија Наида Рашчуклиќ од домашната екипа, како и Тамара Рајиќ и Милица Зељковиќ кај гостите.

Орлови триумфираа во мечот со 95-63 и за тимот од Бања Лука тоа беше 10. победа во првенството оваа сезона.

 

 

Се вчитува...