Жестока тепачка во WNBA (ВИДЕО)

Бритни Гринер и пет други кошаркарки беа исклучени по жестоката тепачка што се случи во четвртиот период од мечот меѓу Далас и Феникс во WNBA. Гринер и Анигве ги запалија страстите, а потоа настана вистинска мешаница на паркетот.

 

Се вчитува...