Жестоки навреди и обид за напад кон Агим Ибраими од навивач на Лачи (ВИДЕО)

Поранешниот македонски репрезентативец Агим Ибраими беше нета на жестоки вербални напади од навивачите на Лачи за време на натпреварот од албанското првенство меѓу Динамо и Лачи кој заврши без победник, 1-1.

Еден од навивачите на Лачи се обиде и да ја прескокне оградата во обидот за пресметка со Ибраими но беше запрен од обезбедување кое, без сомнение, спречи и поголем инцидент…

 

Се вчитува...