ЖРК Куманово го доби четвртфиналното дерби против Металург Автокоманда во Купот на Македонија

ЖРК Куманово во неверојатно интересен натпревар славеше над екипата на Металург Автокоманда со минимални 21-20 во дерби натпреварот од четвртфиналната фаза во женскиот ракометен куп на Македонија.

По шест гола за победничкиот тим дадоа Ѓошевска и Цветановска, додека во Металург Автокоманда, со осум гола се истакна Гулицоска.

Куп на Македонија (ЖЕНИ)

група 1
Куманово – Металург Автокоманда 21-20

група 2
Чаир – Овче Поле СУ

група 3
Вардар – Деспина 30-21

група 4
Пелистер – Ѓорче Петров

Се вчитува...