Зинедин Зидан го напушти Реал Мадрид?!

Зинедин Зидан дефинитивно потврдил дека го напушта Реал Мадрид, пренесува еден од најдобро упатените спортски новинари, Фабрицио Романо.

Тој вели дека одлуката веќе ја има донесено францускиот стратег и дека наскоро таа и официјално ќе биде потврдена.

 

Се вчитува...