Аријан Адеми се враќа: Ќе игра за Македонија против Лихтенштајн! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Аријан Адеми се враќа: Ќе игра за Македонија против Лихтенштајн!

Аријан Адеми се враќа: Ќе игра за Македонија против Лихтенштајн!

По двегодишна пауза, поради суспензијата од УЕФА и ФИФА, македонскиот репрезентативец Аријан Адеми конечно се враќа во репрезентативниот дрес.

Селекторот Игор Ангеловски испрати повик до Аријан Адеми за октомврискиот наш репрезентативен собир против Италија и против Лихтенштајн во квалификациите за СП 2018.

Адеми има официјално право за настап од 7. октомври, па поради тоа што дуелот со Италија е на 6. октомври во Торино официјалното враќање во репрезентативниот дрес ќе го има на 9. октомври против Лихтенштајн во Струмица за крај на квалификацискиот циклус.

Аријан Адеми се врати со подготовки во својот Динамо Загреб на почетокот од август. Сега кон средината на октомври го очекува враќањето на терените и во хрватскиот шампионат. За македонската селекција Адеми досгеа ома одиграно четири натпревари.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.