Бенјамин Демир потпишува за Работнички - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
30/03/2017 14:48
Фудбал
30/03/2017 14:31
Фудбал
30/03/2017 10:28
Интервју
29/03/2017 16:15

Бенјамин Демир потпишува за Работнички

Бенјамин Демир потпишува за Работнички

Македонскиот младински репрезентативец Бенјамин Демир е пред договор со екипата на Работнички. Демир денеска го одработи и првиот тренинг со „романтичарите“ на стартот од зимските подготовките во очекување на официјалниот потпис за настап во пролетниот дел од шампионатот.

20-годишниот Демир, кој игра на крилните офанзивни позиции, изминатава полусезона беше дел од екипата на Пелистер, а претходно во својата кариера има настапи и за Еуромилк ГЛ и Тетекс. Во сезоната 2014/2015 беше дел и од хрватскиот прволигаш Интер Запрешиќ.

Според нашите информации, останува уште прецизирање на деталите со раководството на Работнички пред да следи и официјалната објава на првиот зимски трансфер на „романтичарите“.

fk rabotnicki trening

Работнички денеска, поради ниските температури во главниот град, првиот зимски тренинг го одработи во салата на воените игралишта во Градскиот парк.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.