Дибиров: Пресреќни сме, цела година го чекавме ова! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
23/09/2017 15:05
Кошарка
23/09/2017 14:52
Фудбал
23/09/2017 12:57
Ракомет
22/09/2017 19:52

Дибиров: Пресреќни сме, цела година го чекавме ова!

Дибиров: Пресреќни сме, цела година го чекавме ова!

ЕКИПА во Брест, Белорусија

Томас Ѓоргиевски

Тимир Дибиров не го криеше задоволството по освојувањето на третата титула во СЕХА лигата и големата победа над унгарскиот Веспрем.

дибиров 2

„Многу сме среќни затоа што цела година напорно работевме за да дојдеме до овие победнички минути. Оваа е победа за целата екипа, од играчите па се до стручниот штаб, затоа што за да победиш една ваква екипа како Веспрем треба секој да даде повеќе од 100% од себе. Мислам дека финалето го одлучи тоа што ние бевме максимално концентрирани во текот на сите 60 минути, затоа што знаевме што сакаме“ – истакна по мечот Дибиров.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.