Дибиров: Пресреќни сме, цела година го чекавме ова!

ЕКИПА во Брест, Белорусија

Томас Ѓоргиевски

Тимир Дибиров не го криеше задоволството по освојувањето на третата титула во СЕХА лигата и големата победа над унгарскиот Веспрем.

дибиров 2

„Многу сме среќни затоа што цела година напорно работевме за да дојдеме до овие победнички минути. Оваа е победа за целата екипа, од играчите па се до стручниот штаб, затоа што за да победиш една ваква екипа како Веспрем треба секој да даде повеќе од 100% од себе. Мислам дека финалето го одлучи тоа што ние бевме максимално концентрирани во текот на сите 60 минути, затоа што знаевме што сакаме“ – истакна по мечот Дибиров.

Се вчитува...