Ели Јаковска потпиша за Бешикташ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 19:24
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52

Ели Јаковска потпиша за Бешикташ

Ели Јаковска потпиша за Бешикташ

Капитенката на ЖФК СЦ Истатов 2015 и најдобра фудбалерка во македонското првенство, Ели Јаковска, потпиша договор со турскиот клуб Бешикташ и се сели во Турција. Ова е голем трансфер за напаѓачот на „истатовки“, која тргнува по стапките на Наташа Андонова.

„Горди сме како клуб на неа, на сето онаа што го даде како придонес за време на нејзиниот престој овде, со искрени желби за добри настапи, голови и титули со новиот клуб“, истакнаа од клубот ЖФК СЦ Истатов 2015, за трансферот на Јаковска.

eli jakovska besiktas 2

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.