Ѓорѓи Мојсов го засили Пелистер - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Ѓорѓи Мојсов го засили Пелистер

Ѓорѓи Мојсов го засили Пелистер

Искусниот македонски интернационалец, Ѓорѓи Мојсов се врати во Македонија и ќе го носи дресот на прволигашот од Битола, Пелистер. Тој последно настапуваше во Жетису од Казахстан, но откако му заврши договорот, тој реши да се врати повторно во Македонија и ги договори личните услови со тимот од Битола.

Мојсов го носеше дресот на Пелистер двапати во својата кариера, еднаш од 2005 до 2007 година и од 2013 до 2014 година, а во македонскиот шампионат го носеше дресот и на Ренова, Хоризонт Турново, Вардар и Работнички.

Пелистер утре ќе замине на зимски подготовки во Охрид, поради лошите временски услови во Битола, а се очекува тимот да го засили и еден португалски фудбалер од ЦСКА Софија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.