Гризман си „одбра“ клуб и ги насмеа сите: Сакам да играм во Њујорк никс - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
26/05/2017 16:51
Ракомет
25/05/2017 21:10
Коментари
25/05/2017 18:53
Фудбал
25/05/2017 14:47

Гризман си „одбра“ клуб и ги насмеа сите: Сакам да играм во Њујорк никс

Гризман си „одбра“ клуб и ги насмеа сите: Сакам да играм во Њујорк никс

Антоан Гризман постојано се поврзува со заминување од Атлетико Мадрид на крајот од сезоната. Согласно шпекулациите најблиску е до трансфер во Манчестер јунајтед или Реал Мадрид… Па, шпанските медиуми повторно искористија можност да го прашаат околу неговата иднина, за да овој пат добијат интересен одговор.

„Би заминал од Атлетико Мадрид само во Њујорк никс. Би сакал да играм со Дерик Роуз“ – истакна низ смеа 26-годишниот напаѓач на Атлетико.

Французинот е добро познат како голем навивач на Никси. Кошарката ја сака исклучително, потенцирајќи дека ако не бил фудбалер тогаш сигурно ќе играл кошарка.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.