„Хеликоптерот“ Вања Илиќ со спектакуларен гол во ТОП 5 на ЛШ... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

„Хеликоптерот“ Вања Илиќ со спектакуларен гол во ТОП 5 на ЛШ… (видео)

„Хеликоптерот“ Вања Илиќ со спектакуларен гол во ТОП 5 на ЛШ… (видео)

Ракометарите на Металург нема со што многу да се пофалат по вчерашниот пораз и во 2. коло од Лигата на шампионите против Бешикташ.

Меѓутоа, дефинитивно како момент кој ќе остане да се памети од дуелот во „Борис Трајковски“ сигурно е спектакуларниот „хеликоптер“ погодок на Вања Илиќ. Еден од најубавите пет изминатиов викенд.

ТОП 5 изборот на најубавите голови на колото, според ЕХФ, може да го погледнете на следниот ЛИНК.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.