Хет - трик за Нестор-гол на дебито со капитенската лента, два гола на Трајковски - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55
Фудбал
16/11/2017 15:42

Хет – трик за Нестор-гол на дебито со капитенската лента, два гола на Трајковски

Хет – трик за Нестор-гол на дебито со капитенската лента, два гола на Трајковски

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски на најдобар можен начин го прослави својот прв натпревар како капитен на Палермо. Постигна хет – трик на пријателскиот меч против австрискиот аматерски тим Бад Клајнкирхајм. И вториот Македонец во Палермо, Александар Трајковски, беше одличен и беше стрелец на два гола.

trajkovski i nestorovski kapiten 2

Италијанскиот тим, кој оваа сезона ќе се натпреварува во Серија Б, славеше со убедливи 8-1, и тоа само по 45 минути.

Во вториот дел, Несторовски постигна и четврти погодок, а Палермо на крајот триумфираше со 13-2.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.