Игуаин им покажа среден прст на фановите на Барса, УЕФА покренува истрага - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 19:24
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52

Игуаин им покажа среден прст на фановите на Барса, УЕФА покренува истрага

Игуаин им покажа среден прст на фановите на Барса, УЕФА покренува истрага

Италијанскиот првак Јувентус не си помина добро на гостувањето на „Камп Ноу“, загуби со убедливи 3-0, а фрустрацијата јасно ја покажаа и фудбалерите во текот на мечот. Посебен прием имаше Гонзало Игуаин како поранешен играч на Реал Мадрид, при замената беше „почестен“ со свирежи од фановите на Барселона, но и тој не им остана должен.

Аргентинецот скандалозно им го покажа средниот прст на навивачите на домашниот тим, а сигурно за тоа ќе добие и дополнителна казна од УЕФА. Европската куќа на фудбалот отвори истрага откако го забележа испадот на дел од камерите, и Игуаин би можел да пропушти поголем дел од натпреварите во групната фаза од ЛШ.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.