Работнички со пораз стартуваше на турнирот во Ботевград - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 19:24
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52

Работнички со пораз стартуваше на турнирот во Ботевград

Работнички со пораз стартуваше на турнирот во Ботевград

Екипата на Работнички со пораз го започна меѓународниот турнир во Бoтевград, Бугарија. Српскиот прволигаш Динамик беше подобар од македонскиот претставник со 91-90.

Тимот на Докузовски не успеа да ја задржи предноста која ја градеше цели три четвртини, па по предност од 75-67 во последните 10 минути, Работнички потфрли и му дозволи на противникот да обезбеди пласман во финалето од турнирот, со само половина кош предност.

138170-penal-poraz-za-rabotnichki

Најефикасен меѓу кошаркарите на тимот од „Градски парк“ беше Чавдар Костов со 26 поени, додека Маркус Гинјард забележа 22 поени. Утре Работнички ќе се бори за третото место со подобриот од дуелот Балкан Ботевград – Академик Бултекс.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.