Роналдо не доаѓа на Суперкупот во Скопје: Првиот меч против Барса на „Камп Ноу“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55
Фудбал
16/11/2017 15:42

Роналдо не доаѓа на Суперкупот во Скопје: Првиот меч против Барса на „Камп Ноу“

Роналдо не доаѓа на Суперкупот во Скопје: Првиот меч против Барса на „Камп Ноу“

Најголемата ѕвезда на европскиот клупски првак Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, речиси сигурно нема да игра во Скопје, на дуелот од Суперкупот на Европа, против Манчестер јунајтед, на 8 август, на „Телеком Арена“. Тренерот Зинедин Зидан му даде продолжен одмор на Португалецот поради настапот за својата репрезентација на Купот на Конфедерациите, а, како што информира шпанска „Марка“, тој првиот меч од новата сезона ќе го има на „Камп Ноу“, на првиот меч од Суперкупот на Шпанија, против лутиот ривал Барселона, на 13. август. Францускиот стратег сака Роналдо да одработи десет комплетни тренинзи со тимот, пред да му дозволи да игра, а тоа нема да се случи пред Суперкупот на Европа.

Доколку се потврдат најавите на „Марка“, која важи за одлично информиран медиум за случувањата во „кралскиот клуб“, тогаш љубителите на фудбалот во Скопје ќе останат скусени да го гледаат во живо еден од најдобрите фудбалери на денешницата. Мечот од Суперкупот на Европа ќе биде вистински спектакл за Скопје и за фудбалска Македонија, а ќе играат победниците од Лигата на шампионите и Лигата на Европа, тимовите на Реал Мадрид и на Манчестер јунајтед.


ronaldo vo marca

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.