Светско деби на новиот Cayenne преку Livestream - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Светско деби на новиот Cayenne преку Livestream

Светско деби на новиот Cayenne преку Livestream

Денес во 21 часот, Porsche ја прославува првата голема премиера на новиот Cayenne во Stuttgart-Zuffenhausen. Интернационалните медиумски куќи ќе посведочат на спектакуларната презентација содржена од музика, осветлување и кореографија. Porsche ќе врши пренос во живо на светското деби на новиот SUV преку интернет. Сите заинтересирани можат да го следат настанот преку Livestream на Porsche Newsroom во:

Вторник, 29 Август, 2017
Почеток од 21:00 часот
на
newsroom.porsche.com/cayenne2017

Комерцијален текст

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.