Тотенхем од готово, ќе си направеше вересија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Тотенхем од готово, ќе си направеше вересија

Тотенхем од готово, ќе си направеше вересија

Тотенхем стигна до третиот триумф во Премиер – лигата оваа сезона, совладувајќи го Вест Хем на гости со 2-3. „Спарси“ имаа сигурно водство од 0-3, но Орие доби црвен картон, и потоа Вест Хем доби крилја за да постигне два гола. Сепак, тимот на Покетино на крајот ги освои трите бода.

Хари Кејн ги постигна првите два гола за Тотенхем уште во првиот дел, а во второто полувреме погоди и Кристијан Ериксен. Се чинеше дека работата е завршена, но потоа Вест Хем го направи мечот интересен, со два гола. Чичарито и Коујате му дадоа надеж на домаќинот, но, сепак, Вест Хем немаше сили и за трет погодок, за да стигне до израмнување.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.