Вардар мисли дека е Реал: Билетите за Фенербахче од 2.000 до 3.000 денари - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Вардар мисли дека е Реал: Билетите за Фенербахче од 2.000 до 3.000 денари

Вардар мисли дека е Реал: Билетите за Фенербахче од 2.000 до 3.000 денари

Македонскиот првак Вардар се реши за екстремно скапи влезници за претстојниот домашен натпревар против Фенербахче во плејоф колото за влез во Лигата на Европа. Цените на најевтините билети ќе изнесуваат 2.000 денари – за Исток и за Запад, по 2.500 денари ќе чинат влезниците за југоисток, југозапад, североисток и северозапад, додека задоволството да се гледа од централните трибини ќе вреди дури 3.000 денари. Толку е на пример билет и за вечерашниот Суперкуп на Европа меѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед.

Вардарци донесоа одлука целата јужна трибина да биде резервирана за навивачи на Фенербахче, додека македонските фанови можат да купуваат само за западната и за северната трибина.

Влезниците се пуштаат во продажба од утре, а Вардар им овозможува 50% попуст на сопствениците на Вардар ПАС билети, навивачите кои ги следеле мечевите со Копенхаген или со Малме или оние кои ќе приложат билет од некој од ланските натпревари на ФК Вардар. За нив билетите ќе чинат по 1.000, 1.250 и 1.500 денари.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.