Златната гимнастичарка која денеска заработува од „танцување во танга…“

Меккели Маруни е само уште една од бројни врвни спортистки кои по крајот на кариерата се впуштаат во заработувачка од „продажба“ на својата убавина.

Американската гимнастичарка која го освои златото на ЛОИ во Лондон 2012 кога имаше само 16 години, тогаш освојуваше со своите грациозно движења и изведби до совршенство, а денеска со 21 година освојува фанови по социјалните мрежи, се впушти во глума и наводно пеење, како би заработувала за живеачка.

Маруни во Лондон освои златен медал во екипното натпреварување, сребрен медал во поединечна конкуренција. Нејзиниот израз на лицето, кога го прими среброто во Лондон, тогаш беше хит станувајќи и нејзин заштитен знак.

gimnasticarka 3

Пред Лондон беше светска шампионка, но кариерата и ја уништија бројните повреди потоа. Ја скрши ногата веднаш по Олимписките игри, и се врати на гимнастиката на крајот од 2013 година, но по нова повреда на коленото ја заврши кариерата. Сега дадена на глума и позирање…

gimnasticarka 2

Се вчитува...