Златната гимнастичарка која денеска заработува од „танцување во танга...“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 19:24
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52

Златната гимнастичарка која денеска заработува од „танцување во танга…“

Златната гимнастичарка која денеска заработува од „танцување во танга…“

Меккели Маруни е само уште една од бројни врвни спортистки кои по крајот на кариерата се впуштаат во заработувачка од „продажба“ на својата убавина.

Американската гимнастичарка која го освои златото на ЛОИ во Лондон 2012 кога имаше само 16 години, тогаш освојуваше со своите грациозно движења и изведби до совршенство, а денеска со 21 година освојува фанови по социјалните мрежи, се впушти во глума и наводно пеење, како би заработувала за живеачка.

Маруни во Лондон освои златен медал во екипното натпреварување, сребрен медал во поединечна конкуренција. Нејзиниот израз на лицето, кога го прими среброто во Лондон, тогаш беше хит станувајќи и нејзин заштитен знак.

gimnasticarka 3

Пред Лондон беше светска шампионка, но кариерата и ја уништија бројните повреди потоа. Ја скрши ногата веднаш по Олимписките игри, и се врати на гимнастиката на крајот од 2013 година, но по нова повреда на коленото ја заврши кариерата. Сега дадена на глума и позирање…

gimnasticarka 2

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.