ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Ајакс – Рома                      1

Прв четвртфинален дуел од Лигата на Европа на кој предност му даваме на домашниот состав. Ајакс игра во одлична форма, па на претходните две домашни средби од ЛЕ забележа две победи (над Лил со 2-1 и над Јанг Бојс со 3-0).

Тадиќ е ударна игра во нападот на холандскиот гигант, поддржан од неколку млади и талентирани офанзивци кои ќе бидат константна опасност по голот на Рома. „Волчицата“ ќе биде без Смолинг во одбраната, во средниот ред ќе недостига и Мхитаријан, со што дополнително се намалуваат шансите римскиот тим да остане непоразен на „Јохан Кројф“ арената во Амстердам.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Гранада – Манчестер Ј.        2 и 2+

Динамо З. – Вилјареал         1х и 0-2 гола

ПСЖ – Целје                            1 хенд.

Валенсија – Басконија          2

Се вчитува...