ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Мец – Лил            2 и 0-3 гола

Фудбалерите на Лил во минатото коло го изненадија на гостински терен фаворитот ПСЖ, па сегаа со три бода предност ќе влезат во завршницата на сезоната. Сега Лил ќе стори се за да ја задржи предноста и по гостувањето против Мец, тим што реално со квалитетот е под лидерот на табелата.

Мец игра во слаба форма, во последните четири кола освои само еден бод, па тешко е да се поверува дека овој тим ќе успее вечерва да го изненади Лил.

Воедно, Лил ја има и најдобрата одбрана во лигата (само 19 примени гола на 31 натпревар), па наша препорака е овој меч да се типува 2 и 0-3 гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ун. Казан – Виртус Болоња            2

Милано – Ефес                                   + поени

Ватфорд – Ридинг                             1

Витесе – Ден Хаг                               1 и 3+

Се вчитува...