Абдурахими потпиша за словенечкиот прволигаш Браво

Поранешниот македонски репрезентативец Бесарт Абдурахими кариерата ја продолжува во словенечкиот прволигаш Браво од Љубљана.

По завршувањето на соработката со романски Херманштад, Абдурахими се одлучи да ја прифати понудата за настап до крајот на сезоната…

„Среќен сум што доаѓам во овој клуб. Се надевам ќе помогнам на екипата да ги исполни целите. Верувам дека брзо ќе се вклопам во екипата“ – истакна Абдурахими по промоцијата во новиот дрес.

Се вчитува...