Адеми со овации и на рацете на соиграчите се врати на професионалниот фудбал (ВИДЕО + ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми по пауза од две години и официјално конечно се врати на професионалниот фудбал.

Адеми вечерва го одработи првиот тренинг по две години за својот Динимо Загреб притоа со овации низ шпалир пречекан од соиграчите и присутните навивачи на „модрите“.

ademi

ademi 2

Фудбалерите на Динамо Загреб изразија огромна почит кон својот капитен, отворено изразувајќи го задоволството од неговото враќање…

Аријан Адеми првиот свој официјален натпревар ќе може да го игра на почетокот на октомври оваа година.

Се вчитува...