Адеми во топ форма пред ЕВРО 2020 – Мајсторија на мал простор во хрватскиот куп (ВИДЕО)

Аријан Адеми игра во одлична форма на нешто помалку од еден месец до стартот на Европското првенство. Македонскиот репрезентативец ја зголеми предноста на Динамо Загреб на 2-0 во финалето од Националниот куп на Хрватска против Истра со прекрасен погодок во осмата минута.

 

Се вчитува...