Агим Ибраими во тимот на сезоната во албанскиот шампионат (ФОТО)

Македонскиот фудбалски интернационалец, Агим Ибраими се најде во тимот на сезоната во Првата фудбалска лига на Албанија. Ибраими имаше одлична сезона во Кукс каде постигна 14 гола.

Кукс на крајот сезоната ќе ја заврши на шестата позиција на првенствената табела.

Се вчитува...