Ајде, ајде, Вардаре…Време е за титула (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Будимпешта,

Билјана Б. Петрушева, Кристијан Димевски 

Не е се „црвено-црно“ како во Скопје, ама Вардар има свои верни фанови и на завршниот Ф4 турнир овде во Будимпешта. И секогаш се гласни, и се тргнува со онаа позната „Ајде, ајде, Вардаре“

Лекиќ, Радичевиќ, Пенезиќ и останатите девојки се подготвени за голема борба, а Ростов Дон не е нималку наивен ривал. Тие се максимално фокусирани на мечот, но гледачите во „Ласло Пап“ арената уживаа и во прекрасното шоу наменето за официјалното отворање на ракометниот спектакл, што овие два дена се случува во унгарската метропола.

 

Се вчитува...