Академија Пандев анулираше негатива од два гола, ремизирајќи со вицешампионот на Туркменистан

Фудбалерите на Академија Пандев ремизираа (2-2) против вицешампионот на Туркменистан, екипата на Ахал, на денешниот пријателски натпревар во Анталија.

Иако на полувреме „пандевци“ имаа негатива и од два гола, сепак во вториот дел со двата погодоци на Марио Крстовски стигнаа до нерешен резултат.

Ова беше претпоследен натпревар во Анталија за струмичкиот прволигаш. Веќе во среда следува и последната контролка против Торпедо Кутаиси од Грузија.

Се вчитува...