Академија Пандев со негатива од два гола по 45 минути игра… (ВИДЕО)

Академија Пандев има негатива од 0-2 по првото полувреме во своето европско деби против Зрињски во првото квалификациско коло од Лигата на Европа.

„Пандевци“ на дуелот кој се игра на националната арена „Тодор Проевски“ во Скопје прмија погодок уште во 12. минута кога Хаџиќ стрелаше за 0-1 за Зрињски…

На 0-2 во 28. минута зголеми Мандиќ по брзиот контранапад на гостинската екипа…

Се вчитува...