„Ако не знаете каде беше Сака синоќа, побарајте го во џебот на Алиоски“

Фудбалската репрезентација на Македонија квалификациите за Евро 2024 ги заврши со голем бод освоен во битката против големата Англија во Скопје (1-1). Нашите репрезентативци први поведоа, но на крајот мораа да се задоволат со бод.

Сите македонски фудбалери кои влегоа во игра добија оценки над 5, а Алиоски е оценет со 6.01. Од англискиот тим над 5.00 имаат само Фоден, Кејн, Рајс, Пикфорд и Грилиш.

Дел од англиските медиуми се незадоволни од играта на младата ѕвезда на Арсенал, а се полни со пофалби зборови за нашиот бек кој го одигра еден од најдобрите мечеви во репрезентативната кариера.

Се вчитува...