Алаба ја доби „четворката“ на Рамос во Реал Мадрид (ФОТО)

Австрискиот интернационалец Давид Алаба денеска беше претставен како нов фудбалер на Реал Мадрид. Тој на „Сантијаго Бернабеу“ ќе ја наследи „4“ која во минатите шеснаесет години ја носеше Серхио Рамос.

Минатите недели главна вест беше дека ниту еден фудбалер на „кралевите“ не се осмелува да го земе бројот на поранешниот капитен, но очигледно е дека тоа било така бидејќи таа била чувана за Давид Алаба.

 

Се вчитува...