Алегри откри кој ќе го замени на клупата на Јувентус

Масимилијано Алегри ќе го напушти Јувентус на крајот од сезоната, по пет поминати години во Торино и освоени исто толку трофеи во Калчолигата.

Алегри беше поканет на отворање на еден ресторан во Милано, а на прашањето на некој од гостите кој ќе биде негова замена на клупата на торинскиот великан тој одговори дека негова замена ќе биде некој од градот Манчестер.

„Човекот од Манчестер доаѓа“, изјавил Алегри.

 

Се вчитува...