Алегри суспендиран по недоличното однесување во финалето на Купот

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри е суспендиран денеска на два меча и парична казна од 5.000 мерки од страна на судиите во Серија „А“, поради неговото недолично однесување кон судиите во финалето на Купот.

Алегри ги загуби нервите во судиското продолжување на времето кога се налути на една судиска одлука, ја соблече јакната и заработи црвен картон, по што саркастично му аплаудираше на судијата.

Јувентус го освои Купот на Италија, победувајќи ја Аталанта со 1-0, а стрелец на  голот беше Душан Влаховиќ уште во 4. минута од средбата.

Се вчитува...