Алекса Милошевиќ го засили Охрид (ФОТО)

Ракометниот клуб Охрид продолжува со составување на тимот кој и следната година ќе настапува во Суперлигата, а второто име во редовите на „гладијаторите“ е српскиот интернационалец Алекса Милошевиќ.

Милошевиќ кој игра на десната бековска позиција доаѓа од редовите на Црвена Звезда и со неговото искуство треба да биде големо засилување на охриѓани и во нападот и во одбраната.

Се вчитува...