Алиоски асистира, Лидс води (видео)

Лидс одигра 0-0 на последните две средби на домашен терен во Чемпионшип-дивизијата, но тимот на Езгјан Алиоски експресно поведе на гостувањето против Сандерленд. Стрелец беше Шпанецот Саиз, а асистент токму македонскиот репрезентативец кој се подобро се адаптира во новиот клуб.

Samu Sáiz Goal HD – Sunderland 0-1 Leeds 19.08… by footballgoalshow

Се вчитува...