Алиоски дебитираше со гол во дресот на Ал Ахли (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски со погодоко дебитираше во дресот на Ал Ахли во шампионатот на Саудиска Арабија.

Ал Ахли ремизираше со Ал Хазем (2-2), а Алиоски погодок во 77. минута од натпреварот откако по реакција на ВАР-судијата беше досуден пенал.

Македонскиот фудбалер намали на 1-2 во тие моменти, а потоа Паулињо ги постави конечните 2-2.

Се вчитува...