Алиоски ја ‘начна’ Ерменија по само пет минути од пенал (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија по само пет минути игра на „Тодор Проески“ обезбеди водство против Ерменија во воведниот меч од новиот циклус во Лигата на нации. Езгјан Алиоски од пенал ја затресе мрежата на ерменскиот голман Давид Јурченко.

Се вчитува...