Алиоски повторно стрелец за Лидс…

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски повторно стрелец за Лидс во англиската чемпионшиплига.

На гостувањето против Милвол во 11. коло, Лидс има негатива по 75 минути игра од 2-1. Домашните имаа предност и од 2-0, но Алиоски од непосредна близина погоди во 46. минута на асистенција на Харисов за намалување на негативата и шанса за бодови до крајот на натпреварот…

Се вчитува...