Алисон Бекер останува во Ливерпул до 2026 година

Еден од најдобрите голмани во светот, Бразилецот, Алисон Бекер го продолжи својот договор со Ливерпул до 2026 година.

Бразилецот на „Енфилд Роуд“ стигна во 2018 и веќе во првата сезона се радуваше на титулата во Лигата на шампионите, а во втората беше дел од тимот кој по 30 години успеа да го донесе трофејот од Премиер-лигата во Ливерпул.

 

Се вчитува...