Алонсо ги одбил Ливерпул и Баерн Минхен поради тоа што има „итар“ план!?

Чаби Алонсо и дефинитивно ќе остане на клупата на Баер Леверкузен и во следната сезона. Одолеа на „нападите“ од Ливерпул и од Баерн Минхен, кои силно го посакуваа на својата клупа. Но, тој донесе конечна одлука – да остане да биде тренер на „фармацевтите“.

Шпанските медиуми од извори блиски до тренерот објавуваат дека Алонсо го сторил тоа планирано, односно имал амбиции да биде дел од друг клуб. А тоа е никој друг, туку Реал Мадрид.

Јасно е дека Карло Анчелоти има договор со „кралевите“ до крајот на идната сезона, а истото е и со Чаби Алонсо, па така тој би можел како слободен да биде тренер на „кралевите“.

На вакво сценарио веќе еднаш се пишуваше, а Алонсо ниту ги демантираше ниту ги потврди овие шпекулации.

Се вчитува...