Алушовски: Порто е одличен тим, Вардар има проблеми кои се надевам дека ќе ги надминеме

Вардар имаше сили само за едно полувреме на гостувањето кај Порто. Избраниците на Стевче Алушовски имаа еден гол негатива на полувремето, но паднаа во вториот дел и на крајот загубија со 30-22. Тренерот на „црвено-црните“ е реален и признава дека Вардар во моментот има големи проблеми.

„Порто е одличен тим, а ние се бориме да ги надминеме проблемите кои ги имаме во клубот. Некои ракометари не напуштија, но се надевам дека ќе ги надминеме проблемите и дека Вардар и следната сезона ќе игра значајна улога во Лигата на шампионите. Во нашата земја Вардар е бренд, слично како и Порто во Португалија“, изјави Стевче Алушовски на прес – конференцијата по поразот од Порто.

Се вчитува...