Ана Марија е најголемата поддршка на Лука – Со среќа љубов моја (ФОТО)

Лука Дончиќ вечерва против Хјустон Рокетс ќе го одигра првиот официјален натпревар во НБА лигата по пауза од четири и пол месеци, поради пандемијата од коронавирусот. Неговата девојка сподели фотографија на социјалните мрежи со нивните две кучиња облечени во дрес од Лука, на која му посакува среќа на младиот Словенец.

За Дончиќ ова е втора година во најсилното кошаркарско првенство во светот, а веќе е дел од кошаркарите кои се меѓу кандидатите за освојување на признанието најкорисен играч во регуларниот дел од сезоната.

 

 

View this post on Instagram

 

Good luck tonight baby 🍀❤ We are with you ⚡7⃣7⃣ @lukadoncic @hugo__gia

A post shared by ANAMARIA (@anamariagoltes) on

Се вчитува...